1. Czym zajmuje się FizjoOpieka

FizjoOpieka to gabinet fizjoterapii, terapii manualnej, w którym świadczone są usługi prywatne. Obowiązuje tu zasada „Jeden fizjoterapeuta, jeden pacjent” co w praktyce oznacza, że wykonywane czynności charakteryzują się indywidualnym podejściem. Fizjoterapeuta to zawód medyczny, tak więc wszystkie usługi oparte są o skuteczne metody medycyny opartej na faktach.

  1. Jakiego rodzaju pomoc można uzyskać w gabinecie?

W gabinecie uzyskacie Państwo pomoc szczególnie przy dolegliwościach kręgosłupa, oraz przy problemach z narządem ruchu człowieka.

Zakres terapii:

-bóle kręgosłupa, stany pooperacyjne

-choroby stawów obwodowych

-stany pourazowe (po skręceniach, złamaniach...)

-po operacjach (endoprotezoplastykach, artroskopiach...)

-kontuzjach sportowych

  1. Jaka jest cena wizyty w FizjoOpiece i z czego ona wynika?

Cenę usługi możecie Państwo sprawdzić w zakładce „Cennik” na stronie www.fizjoopieka.pl.

Wizyta u fizjoterapeuty to nie tylko „masaż”. Na podstawie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty jesteśmy niezależnym zawodem medycznym, co w praktyce oznacza, że każdy z nas musi zbadać i zdiagnozować pacjenta na własny użytek. Wykonywanie zabiegów bez diagnostyki jest błędem w sztuce. Jakby tego było mało fizjoterapeuta po każdorazowym wykonaniu zabiegów powinien sprawdzić jeszcze raz czy stan zdrowia pacjenta się zmienił – a więc zbadać go ponownie.

Sama terapia trwa pewną część wizyty i jest nierozłączna z wcześniej wspomnianą diagnostyką. W związku z tym cena dotyczy całej wizyty, a nie tylko konkretnych zabiegów (np. masażu).

Ponadto FizjoOpieka figuruje w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. Jakub Głąb jest fizjoterapeutą z aktualnym prawem do wykonywania zawodu fizjoterapeuty oraz posiada niezbędne doświadczenie i uprawnienia do prowadzenia samodzielnej praktyki fizjoterapeutycznej (określonej w ustawie o zawodzie fizjoterapeuty).

  1. Jak przygotować się do pierwszej wizyty oraz czego się można na niej spodziewać.

Na pierwszej wizycie fizjoterapeuta jest zobowiązany założyć kartę pacjenta. W tym celu należy podać następujące informacje: imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania i numer telefonu. Pacjent zostanie również poproszony o przeczytanie i podpisanie „Zgody pacjenta na świadczenia zdrowotne udzielane przez fizjoterapeutę”.

Należy ubrać się w komfortową bieliznę (czasami do badania będziecie Państwo poproszeni o odsłonięcie tułowia czy kończyn dolnych - wtedy można zabrać ze sobą wygodne krótkie spodenki do przebrania).

Przyda się również duży ręcznik, aby położyć go na leżance.

Badania obrazowe nie są niezbędne do realizacji wizyty, ale w przypadku gdy macie Państwo płytę lub opis badania - to należy je przynieść. Jeśli nie - nic nie szkodzi. Gdy będą one potrzebne, na pewno zostaniecie o tym poinformowani.

 

  1. Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty?

Wizyta zawsze składa się z czterech etapów:

  • wywiad - terapeuta zada kilka pytań odnośnie stanu zdrowia, historii choroby, przebytych urazów (na pierwszej wizycie wywiad trwa dłużej niż na kolejnych)

  • badanie – jest to najistotniejsza część wizyty. Prawidłowa diagnostyka jest kluczowa dla efektywności leczenia. Najczęściej pacjent jest proszony o odsłonięcie badanej okolicy. Do badania kręgosłupa należy odsłonić tułów, a w przypadku dolnej części pleców często również kończyny dolne.

  • terapia – w zależności od wykonywanej techniki leczniczej pacjent może być ułożony w pozycji leżenia na plechach, bokiem lub na brzuchu. Czasami może to być siad lub pozycja stojąca. Ważne, aby zarówno samo ułożenie pacjenta jak i przeprowadzane czynności nie wywoływały bólu lub dolegliwości których pacjent nie toleruje. Wszelkie wątpliwości należy zgłaszać fizjoterapeucie.

  • badanie – po przeprowadzonej terapii wykonany zostanie szybki test - sprawdzenie efektów leczenia (co się zmieniło w kwestii np. bólu, zakresu ruchu, napięcia tkanek). Zwykle na koniec, pacjent otrzymuje instruktaż ćwiczeń do wykonywania w domu.

 

  1. Ile czasu trwa jedna wizyta?

Pacjenci są umawiani co 45 min.

 

  1. Ile czasu zajmuje proces rehabilitacji?

Proces rehabilitacji jest długotrwały! Co nie znaczy oczywiście, że pacjent musi długotrwale przychodzić do gabinetu na terapię. Wręcz przeciwnie! Bardzo istotne jest, aby terapia była jak najbardziej skuteczna i to fizjoterapeucie powinno w dużej mierze zależeć, aby chory mógł szybko wziąć sprawy w swoje ręce, ponieważ profilaktyka, ruch oraz ćwiczenia wykonywane w domu (w siłowni, etc.) są najskuteczniejsze.

Szybki kontakt

 

Jakub Głąb

691-149-073

info@fizjoopieka.pl

Pabianice

ul. Karniszewicka 99c

Jakub Głąb - ZnanyLekarz.pl