FizjoOpieka 

realizuje świadczenia w zakresie Rehabilitacji Medycznej Sportowej i Ortopedycznej oraz poradnictwa w temacie  Zaopatrzenia Ortopedycznego.

Oferuje kompleksową opiekę począwszy od profilaktyki bądź też diagnostyki, poprzez rehabilitację, kończąc na utrwaleniu wypracowanych, pozytywnych efektów.

 

Rehabilitacja Medyczna

...której składową jest Fizjoterapia, to dział medycyny klinicznej, która opiera się na badaniach naukowych. Jej narzędziami są trzy główne dziedziny:

  • Kinezyterapia
  • Masaż
  • Fizykoterapia

 

Kinezyterapia

…wykorzystuje ruch jako czynnik leczniczy. Może mieć działanie miejscowe lub ogólnousprawniające.

Stosuje się w niej wszelkiego rodzaju ćwiczenia (bierne, czynno-bierne, czynne, prowadzone itd.) oraz inne specjalistyczne formy działań (ćwiczenia redresyjne, mobilizacje i inne)

 

Masaż 

... - ogólnie, to forma terapii polegająca na wywieraniu i zwalnianiu nacisku na tkanki miękkie organizmu. FizjoOpieka oferuje wiele rodzajów masaży w zależności od wskazań:

  • masaż klasyczny
  • masaż leczniczy
  • masaż sportowy
  • masaż stawowy
  • masaż relaksacyjny

 

Fizykoterapia

...to dział fizjoterapii wykorzystujący różne czynniki fizyczne, np. energię świetlną, cieplną czy elektryczną. Popularny laser, terapia prądem galwanicznym czy TENS zaliczają się właśnie do tej metody.

 

 

Zaopatrzenie ortopedyczne oraz likwidacja barier architektonicznych 

FizjoOpieka posiada bogate doświadczenie w zaopatrzeniu ortopedycznym zarówno pod względem doboru i dopasowania przedmiotów ortopedycznych (ortez, stabilizatorów, gorsetów wózków i inn.) jak i pomocy w uzyskaniu dofinansowań ze środków NFZ czy PFRON.

Stany po uszkodzeniach aparatu ruchu w większości wymagają odpowiedniego zaopatrzenia w stabilizatory. Ważne, aby taki produkt był wyrobem medycznym o najlepszych parametrach użytkowych. Jak wybrać odpowiedni? Wystarczy skontaktować się z nami.

 

 

Szybki kontakt

 

Jakub Głąb

691-149-073

info@fizjoopieka.pl

Pabianice

ul. Karniszewicka 99c

Jakub Głąb - ZnanyLekarz.pl