W tym dziale będą dodawane różne ciekawe artykuły związane z rehabilitacją. Jeśli są jakieś zagadnienia, które Państwa interesują, proszę o kontakt. Z chęcią odpowiem na pytania prywatnie lub za pośrednictwem niniejszego działu.

Z racji tego, że medycyna jest skomplikowaną i specjalistyczną dziedziną, artykuły te mają jedynie charakter poglądowy i ogólnoinformacyjny. Po szczegółowe informacje należy zgłosić się do specjalisty.

 

 

Podstawowe zasady życia codziennego w profilaktyce chorób kręgosłupa

 

...lepiej zapobiegać niż leczyć. Często jednak o higienie życia codziennego związanego z zapobieganiem bólom kręgosłupa przypominamy sobie po fakcie. Co wtedy?

 

PRICE - postępowanie po urazach.

... metoda PRICE określa szereg postępujących po sobie czynności, które ograniczą zasięg i wielkość uszkodzeń po przebytym urazie.

PRICE określa sposób postępowania w przypadku pierwszych 72 godzin po powstaniu kontuzji. Jeśli uderzyliście się, skręciliście staw, naciągnęliście mięsień itd., należy zastosować pięć kolejno następujących po sobie zabiegów które zminimalizują zakres kontuzji i przyspieszą proces regeneracji.

Więzadła krzyżowe – o co chodzi?

...chodzi o to , żeby chodzić sprawnie i bez bólu.

Wiele osób słyszało o więzadłach krzyżowych a spora część kojarzy je słusznie ze stawami kolanowymi.

 

Szybki kontakt

 

Jakub Głąb

691-149-073

info@fizjoopieka.pl

Pabianice

ul. Karniszewicka 99c

Jakub Głąb - ZnanyLekarz.pl